SKUPINOVÝ KURZ NOŠENÍ DĚTÍ

Nošení dětí je stejně jako např. kojení tou nejpřirozenější věcí jak pro dítě, tak i pro matku. Již v dřívějších dobách převažně matky (někdy však i otcové) nosily děti na svém těle. Nošení tak bylo rozšířené v mnoha kulturách v historii a někde přertvává dodnes.
Nošení děťátka na těle matky má obrovský význam v rámci nejtěsnějšího kontaktu mezi matkou a dítětem od doby narození, tedy od doby, kdy dítě fyzicky opustilo tělo matky. Jde zde tady hlavně o KONTAKT matky a dítěte, který na oba působí blahodárně jak po stránce fyzické, tak psychické.
Více o nošení dětí připravujeme v sekci „Zajímavé tipy a rady“.
 

CENA KURZU

300,- Kč/osoba

Co se v kurzu dozvíte a naučíte

  • co je to nošení dětí-historie nošení, vliv nošení na maminku a děťátko, jak správně nosit, nošení z pohledu ortopeda, fyziterapeuta, pediatra a psychologa atd.
  • jak vybrat vhodný šátek či nosítko
  • vše o šátkování, druhy a typy šátků
  • ukázka a nácvik základního úvazu miminka do pevného šátku
  • ukázka a popis různých typů ergonomických nosítek (pouze u skupinového kurzu)
  • doplňky k nošení dětí-tipy,ukázka a možnost vyzkoušení pomůcek

Lekce trvá 3h (180 min), kapacita míst je omezená z důvodu dostatečného a kvalitního nácviku úvazu do šátku.

Účast je velmi vhodná již s Vaším miminkem, na věku děťátka nezáleží! Po lekci je možno zapůjčit si šátek či nosítko. Termín nadcházejícího kurzu se dozvíte vždy na hlavní straně – v aktualitách

INDIVIDUÁLNÍ KURZ NOŠENÍ DĚTÍ

Výuka základního úvazu do pevného či elastického šátku. Výka nejčastěji probíhá u Vás doma, po dohodě možno i u mě doma. Délka kurzu cca 2h. Dále stejné jako u skupinového kurzu.

V tomto kurzu se naučíme jeden základní úvaz na záda – Batoh. Kurz mohou navštívit maminky (či jiné nosící osoby) s různě starými dětmi, doporučujeme však k úvazu děti, které již samy pevně drží hlavičku-nejlépe od cca 4.-5. měs.Kurz potrvá cca 2h-3h, dle počtu účastníků. Ukážeme si několik způsobů „nahození“ děťátka na záda.

Termín nadcházejícícho kurzu se dozvíte vždy na hlavní straně, v aktualitách.

Nutné přihlášení předem na tel. 724 268 854 nebo mailu  centrumtehulka@seznam.cz.Po kurzu je možné si zapůjčit šátek domů.

CENA KURZU

400,- Kč/osoba

Nutné přihlášení předem na tel. 724 268 854 nebo mailu  centrumtehulka@seznam.cz. Po kurzu je možné si zapůjčit šátek domů.