JÓGA PRO TĚHOTNÉ SYSTÉMEM ANDREY SMÉKALOVÉ

Těhotenství je velmi intenzivním obdobím v životě ženy. Organismus nastávající maminky i její psychika jsou vystaveny velké zátěži. Vlivem hormonů dochází v organismu k četným pochodům a změnám, které směřují k vytvoření podmínek pro zdárný vývoj a porod děťátka. Stále více se zvětšující bříško maminky navíc utlačuje její orgány břišní dutiny a omezuje pohyb bránice při dýchání. Těžiště těla se posunuje dopředu, proto je více zatížena páteř, hlavně v bederní oblasti. Tyto i další změny s sebou mnohdy přinášejí různé obtíže. Některé z obtíží lze zmírnit (nebo jim lze dokonce předejít) vhodnou životosprávou, která obnáší i přiměřenou pohybovou aktivitu. Správně prováděné cvičení udržuje organismus maminky v dobré kondici, přináší pocit odreagování a má samozřejmě pozitivní vliv i na děťátko.

Jóga pro těhotné Vám pomůže udržet se v kondici v době těhotenství, pomáhá předcházet některým, pro toto období typickým, obtížím a současně Vás připravuje na porod, aby proběhl co nejlépe. Dává maminkám sílu i odpočinek. Systém jógy pro těhotné podle Mgr. Andrey Smékalové je ucelený soubor jógových pozic, který je vhodný od počátku těhotenství až do porodu

Cvičení probíhá v klidném tempu při příjemné hudbě a tak poskytuje mamince prostor odpoutat se od starostí a povinností a věnovat se jen sobě a svému děťátku.

Cvičíme ve skupince s maximální kapacitou 14 maminek, pod vedením zkušené lektorky jógy. Cvičení je vhodné již od samotného začátku těhotenství a pro těhulky, u kterých těhotenství probíhá zcela fyziologicky. Je vždy vhodné poradit se o vhodnosti cvičení pro Vás se svým gynekologem.

Více o józe pro těhotné systémem Andrey Smékalové
Cílem tohoto cvičení je protáhnout celé tělo, uvolnit ho, odlehčit a zklidnit, abyste se na konci lekce cítily uvolněně a lehce. Zaměřujeme se především na uvolnění bederní oblasti a oblasti pánve.
Lekce začíná protažením, rozprouděním lymfy a uvolněním v lehu na zádech. Následují spinály na uvolnění možných blokád v páteři s důrazem na bederní oblast, která je v těhotenství nejvíce zatěžována. Poté se zaměříme na praktikování plného jógového dechu a následuje série pozic v lehu a v pozici na čtyřech. Závěr patří vědomé relaxaci, kdy dochází k uvolnění svalstva a nervové soustavy.
 
Vždy cvičíme tak, abychom v každé pozici mohly dýchat plným jógovým dechem. Nikdy své tělo nepřetěžujeme, neunavujeme, nejdeme do extrémních poloh. Každý jsme jiný, každé tělo je jiné, každé těhotenství je jiné, každý den je jiný, a to obzvláště v těhotenství. Toto vše budeme respektovat a vždy budeme cvičit s respektem ke svému tělu:-)
 

Zacvičit si může přijít každá nastávající maminka, pokud se cítí v pořádku a její těhotenství probíhá be

ZÁKLADNÍ ÚDAJE O CVIČENÍ

KDE CVIČÍME?

Janského 24, 779 00 Olomouc, prostory Léčebné rehabilitace Zdraví (suterén budovy)

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Mgr. Klára Vlašaná Ph.D., lektorka dětské a těhotenské jógy

tel. 777 616 371

email: vlasanaklara@seznam.cz

 

KDY?

čtvrtek v čase 16:15-17:15

LEKTORKA

Mgr. Klára Vlašaná Ph.D.

CENA

150 Kč/1 lekce nebo permanentka 650 Kč/ 5 lekcí

S SEBOU

pohodlný oděv, menší ručník (pod hlavu na podložku),pití, boty-stačí jen pantofle na přejití z šatny do tělocvičny, jinak cvičíme bez bot (doporučuji ale ponožky), minci 5Kč nebo 10 Kč na uzamčení skříňky