TEJPOVÁNÍ V TĚHOTENSTVÍ

Těhulky trápí často v těhotenství různé obtíže spojené s jednotlivými trimestry.

Tejpování je vhodné pro těhulky od ukončeného prvního trimestru, tedy od 13.tt.

Nejčastějším problémem u těhotných žen je tlak bříška, pocit svěšeného bříška. Za tímto účelem se provádí tzv „břišní pás“, jako podpora bříška. Dále se může jednat o bolesti beder a kříží, bolesti krční páteře a trapézových svalů. Mnoho z těchto obtíží mívá hormonální podklad, tedy vyšší hladina těhotenstých hormonů, která může způsobovat bolesti zad, kyčlí společně s mechanickým, přirozeným rozestupem např. pánve či stydké kosti a změnou v držení těla těhotné ženy. Tomuto všemu může zatejpování pomoci.

Ke konci těhotenství mívá mnoho těhulek oteklé dolní končetiny, provádí se tedy zatejpování bércové části dolních končetin. Taktéž můžeme předcházet tzv. „borcení nožní klenby“, předčasným stahům dělohy tzv. „tvrdnutí bříška“

Využívám hypoalergenní tejpovací pásky značky Gem tape, o šíři 5 cm a pružnosti 160 % . Před přiložením je třeba očistit (odmastit) pokožku hypoalergenním dezinfečním přípravkem a poté tejpy nalepit. ohou zůstat nalepeny cca 5 dní. Stejpy je možné se zcela běžně sprchovat a umývat. Pokud však s tejpy plavete nebo se koupete ve vaně, je třeba počítat s tím, že mohou vydržet kratší dobu.

CENA TEJPOVÁNÍ

200 - 500,- Kč/dle rozsahu tejpovaných částí těla

TEJPOVÁNÍ AKUPRESURNÍCH BODŮ

V rámci přípravy na porod, lze tejpovat i  několik akupresurních bodů, které mohou napomoci k přirozenému nástupu děložní činnosti a tedy rozběhnutí porodu. Podmínkou je však termínová gravidita a připravený porodní nález-zralost čípku.

Akupresurní body tejpuji pomocí tzv. Křížových tejpů (cross tapy), které se po předchozím očištění pokožky umísťují na jednotlivé akupresurní body. Tejpy se mohou ponechat nalepeny také cca 5 dní.

CENA ZATEJPOVÁNÍ AKUPRESURNÍCH BODŮ

200 Kč