DLOUHÝ PŘEDPORODNÍ KURZ

v sobě zahrnuje část teoretickou i praktickou. Předporodní kurz je určen ženám nejlépe od 30.-34.ýdne těhotenství. Ideální je, jej začít navštěvovat od 32.-33. týdne těhotenství.

Teoretická část probíhá formou přednášky, která je doplněna praktickými ukázkami činností- nácvik dýchání při porodu, úlevové polohy, péče o miminko atd., ukázky pomůcek- dle náplně lekce. Kurz můžete absolvovat i se svým partnerem, ten má účast zdarma.

Program předporodního kurzu

1. LEKCE – PŘÍPRAVA NA POROD

Přivítání a seznámení, psychoprofylaktická příprava aneb jak se na porod připravit po stránce fyzické i psychické, příprava pánevního dna, seznámení s Aniballem+praktická ukázka pomůcky, masáž hráze, homeopatie a aromaterapie v rámci přípravy na porod,administrativa přijetí do prenatální poradny dané porodnice a na porodní sál.


2. LEKCE – POROD

Co s sebou sbalit do porodnice, porodní doby, průběh porodu, ukázka pomůcek k porodu,tišení bolesti a práce s boletí při porodu, video porodu (dobrovolné), foto porodního sálu, nácvik úlevových poloh (bez i s partnerem), nácvik tlačení při porodu, ukázka porodních poloh.


3. LEKCE – OPERAČNÍ PORODY, ŠESTINEDĚLÍ

Možné komplikace při porodu, operační vedení porodu (císařský řez aj.), rehabilitace po císařském řezu (péče o jizvu, cvičení po císařském řezu atd.) šestinedělí fyziologické i možné potíže a komplikace v šestinedělí, vhodná pohybová aktivita po porodu.

4. LEKCE – KOJENÍ, 1. část NOVOROZENEC
Charakteristika kojení, polohy vhodné ke kojení, technika kojení, odstříkávání mateřského mléka, ukázka pomůcek ke kojení (odsávačky, kloboučky atd.), metody zvýšení laktace, životospráva kojící ženy, možné potíže při kojení a jejich řešení.


5. LEKCE – NOVOROZENEC, UKONČENÍ KURZU

První ošetření novorozence na porodním sále, projevy novorozence,péče o miminko na novorozeneckém oddělení, výbava pro miminko, základy péče o novorozence-koupání, přebalování, péče o spánek, úchopy novorozence, nošení dětí v šátku nebo nosítku, základy baby masáží, ukončení kurzu a rozloučení.


Lektorka: Mgr. Veronika Nováková, porodní asistentka a pedagog

Upozornění

S sebou si přineste přezůvky, svačinku,pití, psací potřeby, spoustu otázek a samozřejmě dobrou náladu 🙂

Tatínek(partner) má účast na předporodním kurzu ZDARMA a je velmi vítán! 🙂

CENA

1500,- Kč/osoba/pár

Časová dotace: 1.,3.,4., a 5. lekce vždy 2h (2x 60 min)- ve čtvrtky

2. lekce 4h (4×60 min)- v sobotu 8:00 – 13:00

celkem 13h

Přihlášení nutné do termínu uvedeného na hlavní straně, uveďte prosím své jméno, týden těhotenství a tel. kontakt na Vás a zda se zúčastníte i s partnerem

Platbu nutné provést před zahájením kurzu na účet Centra Těhulka.

Důležité upozornění

Při neúčasti na celém kurzu  vracím 50% z celkové částky. Pouze ve vyjímečných případech-nečekaný porod-vracím celou částku zpět,nutno však doložit. Při neúčasti na některých lekcích zůstává cena za kurz stejná! Je možné, vybrat si jen některé lekce z kurzu. Cena je poté 250Kč/1 lekce (2x 60 min), u 2. lekce POROD 500 Kč (4x 60 min), nutno však nahlásit předem. Děkuji za pochopení